herbata. tusz. ryż - azja wschodnia
Blog > Komentarze do wpisu

„TRUJĄCE CZAJNIKI YIXING” ile w tym prawdy?

Ostanio romzmawiałem na temat trujących imbrykòw z Yixing. Jak wszytkie wartosciowe przedmioty takze ceramaika z Yisxing pada ofiarą podrabiania. Najgorsze jest to ze mareriały z ktorych wykonuje sie czajniki moga byc  toksyczne. A takze warunki w ktorych sie podrabia ceramikę sa fatalne. W Japonii bardzo ostro kontroluje sie produkty z Chin.  W Europie  podobno tez, ale czy dotyczy to takze czajnikow ? Tutaj porady zakupu czajanika z Yixing:1.)    w specjalistycznym sklepie z imbrykami YIXING- gdzie mozna sie dowiedziec bardzo duzo szczegolow.np. kto wykonal czajnik, jaki rodzaj glinki jest uzyty,do jakich herbat jest przeznaczany2.)     bezposrednio z manufaktury gdzie jest adres i telefon,

3.)    na aukucji albo na spotakaniu kolekcjonerow ( raczej na polskie warunki to nie realne)

 teapot Yixing  art of tea       czajnik w kszatalcie dzwonu....  Yixing  Wszelkie naklejki hologramy –mogą być podrabiane. Z rozmowy dowiedzialem sie pseudo Yixing czajniki – trafiaja do sklepow gdzie importuje sie wszelka chinszczyzne bądz tez do sklepow ze wszelkimi swiatowymi akcesoriami herbacianymi. Ile w tym prawdy nie wiem.   A walsnie zaczyna sie nowy tydzien.... jutro przylatuje do Polski- niespodziewana krotka wizyta. 
poniedziałek, 20 kwietnia 2009, sayama

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/20 12:03:17
Ja się ostatnio naciąłem, kupiłem imbryk Yixing na allegro i niby w porządku. Ciekawy wzór a na zdjęciu wyglądał całkiem fajnie. Okazało się jednak, że jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, na pewno nie robił go artysta. Ścianki grube, detale niedopracowane, przykrywka niedopasowana. Do tego jest niemiłosiernie zabrudzony. Kupując go szczerze mówiąc liczyłem trochę na szczęśliwy traf. Liczyłem, że sprzedaje go ktoś kto nie zna się i mogę pozyskać cenny eksponat. Przeliczyłem się ale byłem gotowy na rozczarowanie.
Miłego pobytu w kraju. Ja też w rozjazdach. Czeka mnie tygodniowy urlop.
-
2009/04/20 13:16:12
Zgroza z tymi Chińczykami. Nawet przy herbacie człowiek musi być czujny.