herbata. tusz. ryż - azja wschodnia
Blog > Komentarze do wpisu

Festiwal koreanskiej zielonej herbaty zapowiedz 2012 rok

Jest juz  internetowa zapowiedz kolejnego  corocznego swieta zielonej herbaty w  Hadong

http://festival.hadong.go.kr  na   stronie  mozna zobaczyc filmik  reklamowy.

To  juz 16 sty raz !    Ale raczej tam sie nie wybieram  za duzo halasu  oraz  nie majacycjh tlocznych imprez  towarzyszacych.. Moze to jest dobre dla poczatkujacych,albo turystow ktorzy chca  miec szybki i latwy kontakt z kultura Koreii.  Wielkie produkcje komercjalne   sa bardzo standartowe  jak nie herbata  to moze cos innego.   Oczywiscie  nalazey docenic przygotowania - bardzo dobra infrastrukture,  bogaty program ,  jest to bardzo dobrze  zorganizowane  wydarzenie.  Hojni sponsorzy , duze naklady finasowe ministerstwa kultury i turystki  owocuja. 

korean tea set

Nie  wybieram sie na wielki  kilkudniowy  festiwal bo  intersuje  sie w poznawaniu smaku w cichym kontemplacyjnym nastroju ,ze znajomymi ktorych cieszy poznwanie kultury  herbaty.  Spotkania  herbaciane   to jedna z najlepszych drog poznwania herbat, oczywiscie  wazne sa tez wlane doswiadczenie z przygotowaniem   parzeniem , dobierniem  naczyn. Odkrywanie  sily listkow herbacianych  to  wielka przygoda.  Jak widac mamy  do wyboru bardzo wiele.

sobota, 10 marca 2012, sayama

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/03/10 14:02:34
Wspaniała ceramika i, z tego, co mogłem poznać, wspaniała herbata. Rozumiem, ze nie lubisz tłoku itd, ale taką okazję ominąć?
Cudny film, dziękuję.
-
2012/03/10 17:59:46
Super, że takie festiwale są organizowane, to się chwali.
Ale sam też wolę w ciszy rozkoszować się herbatą, w takim gwarze ani nie poznamy smaku ani aromatu herbaty jak należy.
Takie imprezy trzeba lubić i chyba nie nastawiać się na smakowanie prawda?
Troszkę przypomina to jakieś targi tematyczne, ale i tak super.
Pozdrawiam Serdecznie!!
-
2012/03/10 23:07:45
Z jednej strony nie dziwię się, że nie kręcą Cię już wielkie festiwale organizowane z myślą o turystach, o dość komercyjnym zabarwieniu. Pewnie wiele takich już widziałeś. Z drugiej strony to bardzo dobrze, że takie wydarzenie są. Wiele osób dzięki nim może bliżej poznać tą kulturę a część z nich być może rozpocznie własne poszukiwania, już spokojniejszą ścieżką właśnie na małych spotkaniach herbacianych.