herbata. tusz. ryż - azja wschodnia
Blog > Komentarze do wpisu

WROCLAW -WYSTAWA CERAMIKI i TEA TIME

Wszyscy  ktorzy posiadaja naczynia do herbaty -ktore wykonal ceramik ,a takze  ktorego sie osobiscie poznalo -  czy tez jesli  samemu  sie wykona" male dzielo z gliny"  -opisuja  jaka rasosc i satysfakcja  przychodzi przy parzeniu herbaty.  We Wroclawiu bedzie szansa na spotkanie  ze swietnymi ,doswiadczonymi garncarzami  - bardzo polecam:

Wroclaw  wysatawa Cearamiki

Kopia kilku slow ktore  w Herbaciarzach przekazuje  Piotr Monka -  z wroclawskiej CZJOWNI:

Szanowni Herbaciarze! Serdecznie Was zapraszamy do Wrocławia w najbliższy weekend! Naprawdę będzie się działo herbacianie!  

Wsytawa ceramiki do herbaty!
Miroslava Randová | Petr Novák | Andrzej Bero | Grzegorz Ośródka 

Picie herbaty nieodłącznie związane jest z ceramiką. Ceramik, który tworzy czajniki, czarki czy inne utensylia do herbaty to człowiek specyficzny, bowiem łączy on w sobie wielką miłość do herbaty i doskonałe rzemiosło. Musi być perfekcjonistą - cholerykiem formy. Musi być też artystą, bowiem czarka lub czajnik do herbaty to nie tylko naczynie do picia czy zaparzania, to zawsze małe dzieło sztuki. Odpowiedni dobór ceramiki do parzenia to jeden z kluczowych elementów rytuału herbaty. Piękne naczynia wywołują przecież zachwyt, który jest dopełnieniem miłych chwil w doborowym towarzystwie.
 
TEA TIME, czyli otwarte parzenie herbat.
Celem TEA TIME jest szerzenie kultury herbaty!
Event organizowany jest w ramach Festiwal Wysokich Temperatur - ceramika, rzeźba, szkło oraz jako wydarzenie uzupełniające do WYSTAWY CERAMIKI DO HERBATY, która będzie miała miejsce we wrocławskiej Czajowni. 
Na terenie kampusu ASP, a dokładnie na terenie jej ogrodu, czajmani, herbaciarze i inni doświadczeni w parzeniu entuzjaści herbat zaprezentują sztukę parzenia herbaty. Każdy z nich samodzielnie wybierze metodę parzenia i gatunek herbaty. Przybyli goście będą mogli skosztować różnych herbat i przyjrzeć się sposobom parzenia. 
 
wtorek, 16 czerwca 2015, sayama

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: